Hertz SV200NEO 8" Midrange 4-Ohm Water Resistant Speakers for Saddlebag Lid Locations on Harley Davidson® Motorcycles
HomeStore
The Story
Speaker Features
SV 200 NEO SPL MIDRANGE
Speaker Specifications
SPEAKER SPECIFICATIONS
Hertz SV200NEO Midrange
GENERAL
Speaker Design Midrange
DC Resistance (Ω) 4 Ohm (Ω)
Peak Power (Watts) 500W
Continuous Power (RMS) 200W
Sensitivity 100 dB SPL
Effective Frequency Range 100 ÷ 8k Hz
MOUNTING INFORMATION
Mounting Hole Diameter 7-1/4 (184.15 mm)
Top Mount Depth 3-1/4
Bottom Mount Depth 3-5/8
Grille No
Warranty 1 Year
Hertz SV200NEO 8" Midrange 4-Ohm Water Resistant Speakers for Saddlebag Lid Locations on Harley Davidson® Motorcycles - Image 2
Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Hertz SV200NEO 8" Midrange 4-Ohm Water Resistant Speakers for Saddlebag Lid Locations on Harley Davidson® Motorcycles - Image 3
Details & Craftsmanship
Description
Speaker Features
SV 200 NEO SPL MIDRANGE
Hertz SV200NEO Midrange
GENERAL
Speaker Design Midrange
DC Resistance (Ω) 4 Ohm (Ω)
Peak Power (Watts) 500W
Continuous Power (RMS) 200W
Sensitivity 100 dB SPL
MOUNTING INFORMATION